دندانپزشک قلابی در دام قانون گرفتار شد

به گزارش یزد بلاگ، رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز گفت: 2 نفر در ارتباط با یک دندانپزشکی غیرمجاز شناسایی و همراه پرونده به مراجع قانونی تحویل شدند.

دندانپزشک قلابی در دام قانون گرفتار شد

به گزارش ، انور بهرامی رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز از پلمب این دندانپزشکی غیرمجاز که هیچ پروانه و مجوزی نداشت و به صورت غیر قانونی فعالیت می کرد با حکم دادستان اطلاع داد و گفت: همه مراکز غیرمجاز را شناسایی نموده و پرونده تخلف آن ها را تحویل مراجع قضایی می دهیم تا به صورت قانونی با آن ها برخورد گردد.

او افزود: 25 مرکز پزشکی و زیبایی شامل دندانپزشکی، لیزر پوست و مو، حجامت و زالو درمانی به صورت غیرمجاز و غیرقانونی که در این شهرستان فعالیت می نمایند، شناسایی شده اند.

بهرامی اضافه نمود: سال جاری شبکه بهداشت و درمان با آنالیز در سطح شهرستان بیش از 10 مرکز دندانسازی و دندانپزشکی، 10 مرکز زیبایی لیزر پوست و مو، 5 مرکز حجامت و زالو درمانی را شناسایی کرد و پرونده تعدادی از این متخلفان برای سیر مراحل قضایی به دادستانی ارسال شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان سقز با بیان اینکه در این شهرستان موارد زیادی از این قبیل خدمات دهی ها وجود دارد، یادآور شد: کسانی که در این واحد های غیرمجاز فعالیت دارند هیچ تخصص و مدرک معتبر پزشکی و تاییدیه وزارت بهداشت و درمان نداشته و در حاشیه شهر مشغول ارائه خدمات پزشکی و درمانی بودند، ولی محل فعالیشان دارای تابلو و مشخصات پزشکی بود.

بهرامی گفت: این واحد های غیر مجاز معمولا به صورت مخفیانه مشغول ارائه خدمات هستند و موارد بهداشتی را در وسایل و محیط کار رعایت نمینمایند و همین مساله باعث بروز بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز برای مراجعان آن ها می گردد.

او تاکید نمود: کیفیت معالجه بیماران در این مطب های غیرمجاز به دلیل هزینه نسبتا کمی که دریافت می کردند باعث شده بود مردم مراجعه بیشتری برای دریافت خدمات ارزان به اینگونه افراد فاقد صلاحیت و تخصص داشته باشند.

بهرامی اضافه نمود: در راستای حفظ سلامت و حقوق شهروندان بطور قاطعانه و جدی با متخلفان حوزه بهداشت و درمان برخورد نموده و همه متخلفین که در امور حرفه ای پزشکی دخالت می نمایند را به مراجع قضایی معرفی و محل فعالیت آن ها نیز پلمب و تجهیزات و وسایل مورد استفاده شان توقیف خواهد شد.

سقز با بیش از 226 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار گرفته است.

ز

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 83

به "دندانپزشک قلابی در دام قانون گرفتار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دندانپزشک قلابی در دام قانون گرفتار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید