خبرنگاران 50 کیلومتر آزادراه حرم تا حرم تا سرانجام دولت افتتاح می گردد

به گزارش یزد بلاگ، سمنان- خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی گفت: یک قطعه حدود50 کیلومتری از آزادراه حرم تا حرم در محدوده استان سمنان (گرمسار تا سمنان) تا انتها دولت تدبیر و امید افتتاح می گردد و بقیه جهت ادامه خواهد یافت.

خبرنگاران 50 کیلومتر آزادراه حرم تا حرم تا سرانجام دولت افتتاح می گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی روز سه شنبه در بازدید از سازمان مرکزی خبرگزاری جمهوری اسلامی(خبرنگاران) ضمن نشست با مدیرعامل، معاونان، مدیران و سردبیران این خبرگزاری در ارتباط ویدئو کنفرانسی با روسای خبرنگاران 2 استان آذربایجان غربی و سمنان اضافه نمود: برای همین50 کیلومتر که قابلیت افزایش تا 60 کیلومتر را دارد، معارضینی در اجرای طرح وجود داشت.

وی ادامه داد: درخواست هایی که شهرهای در راستا آزادراه حرم تا حرم داشتند و جابه جایی های ناشی از درخواست ها، باعث کندی اجرای طرح شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: اکنون تکمیل آزادراه حرم تا حرم در محدوده استان سمنان موانع جدی ندارد و 50کیلومتر از طرح حرم تا حرم تا خرداد 1400 به بهره برداری می رسد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید نمود: طول آزادراه حرم تا حرم 980 کیلومتر است که پیشرفت کل طرح 43 درصد برآورد می گردد، 150 کیلومتر راستا قم- گرمسار زیر بار ترافیک رفته است و قطعات گرمسار- سمنان به طول 114 کیلومتر و تربت- مشهد به طول 37 کیلومتر با پیشرفت حدود 13 درصد در حال اجرا است.

وی یادآور شد: اعتبار مورد احتیاج قطعات در حال اجرا 5 هزار میلیارد تومان است.

اسلامی گفت: طرح ایمن سازی محوری و زیباسازی و مبلمان این محور از تهران تا مشهد در دست برنامه ریزی و آماده سازی است و در بعضی مقاطع کار آغاز شده است.

آخرین شرایط باند دوم جاده جندق- معلمان- دامغان

وی در ادامه اعلام کرد: محور جندق- معلمان- دامغان در سه استان یزد، سمنان و مازندران حد فاصل اردکان تا دامغان حدود 640 کیلومتر می باشد که تا به امروز 45 درصد آن به صورت راه اصلی و چهار خطه به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این محور با انتخاب پیمانکاران در سه قطعه در حال اجراست، ادامه داد: قطعه اول دامغان- معلمان که حدود 20 کیلومتر آن آماده شده، هم اکنون در حال اجرا آسفالت در طول 10 کیلومتر است.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: قطعه دوم از سال گذشته عملیات آن انجام و سال جاری حدود 20 کیلومتر آماده آسفالت می گردد و قطعه سوم از دامغان به سمت گلوگاه که حدود 7 کیلومتر آن تا انتها سال بهره برداری خواهد شد.

وی اضافه نمود: در همین کریدور به سمت ساری در ماه گذشته حدود 17 کیلومتر توسط ریاست محترم جمهوری بهره برداری شد.

اسلامی تاکید نمود: این محور به دلیل حساسیت موجود احتیاج به توجه ویژه اعتباری دارد که سال جاری با توجه به قرار دریافت در جهش فراوری تا کنون کمتر از 50 درصد تخصیص یافت.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: 50 کیلومتر از این محور تا انتها دولت تکمیل می گردد که اقدام موثری به سود منطقه و مردم خواهد بود.

وی درباره دیگر طرح های راه استان سمنان، گفت: هشت کیلومتر آسفالت نهایی باند دوم عباس آباد به کاهک تمام شده و 10 کیلومتر دیگر در دست انتخاب پیمانکار برای روکش آسفالت است و تعریض و آسفالت محور ایوانکی به گرمسار هم در دست اجراست.

تعداد مجتمع خدماتی بین راهی موجود از تهران تا مشهد در راستا سمنان 33 مجتمع و 17 مجتمع در حال ساخت است.

حداقل 10 اکیپ در محور تهران- مشهد در مقاطع گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود به میامی، عباس آباد-کاهک، سبزوار و کمربندی سبزوار و نیشابور تا مشهد در حال اجرای لکه گیری و روکش آسفالت هستند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1939

به "خبرنگاران 50 کیلومتر آزادراه حرم تا حرم تا سرانجام دولت افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 50 کیلومتر آزادراه حرم تا حرم تا سرانجام دولت افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید