حمایت بازیکن سال از #ایران-سوریه-نوبت-زنان

به گزارش یزد بلاگ، فروغ موری، بهترین بازیکن لیگ بانوان، سه روز قبل به عنوان بهترین بازیکن لیگ بانوان انتخاب شد؛ بازیکنی که نمی خواهد به خاطر عدم نمایش در تلویزیون به دلش بد راه بدهد و تأکید می کند که حذف او اتفاقی بوده است؛ اما از سوی دیگر تنها راه موفقیت لیگ بانوان را پخش بازی های فوتبال زنان در صداوسیما می داند.

حمایت بازیکن سال از #ایران-سوریه-نوبت-زنان

به گزارش خبرنگاران، شرق در ادامه نوشت: موری پیش از آنکه بخواهد لب به انتقاد باز کند، خوشحالی اش را از اینکه به فوتبالیست های زن هم جایزه بهترین لیگ داده می شود، پنهان نمی کند و می گوید آرزوی هر زن ایرانی رفتن به ورزشگاه است. او همچنین برای حمایت از موج #ایران-سوریه-نوبت-زنان پیشنهاد می کند: اگر نمی گذارند زن و مرد با هم به ورزشگاه بروند حداقل اجازه دهند که زنان بعضی وقت ها به جای مردها به ورزشگاه بروند و فوتبال مردها را هم ببینند.

با چه سازوکاری شما به عنوان بهترین بازیکن فوتبال زنان ایران انتخاب شدید؟ این جایزه را حق خودتان می دانید؟

بهترین بازیکن از طرف یک نفر انتخاب نمی شود. ناظران بازی، فدراسیون و فیلترهای زیادی هستند که بهترین بازیکن را انتخاب می کنند. من خصوصیت هایی را داشته ام و به حقم رسیدم که بهترین بازیکن شدم.

رقیبی هم در کسب جایزه بهترین بازیکن داشتید؟

رقیب من خانم قنبری بود.

در مراسم بهترین ها سهم زنان خیلی کمتر از مردان بود، بهترین دروازه بان مرد انتخاب شد اما برای فوتبال زنان چنین جوایزی اهدا نشد؛ دراین باره چه نظری دارید؟

گلر ما کلا هفت گل خورد و بهترین گلر لیگ شناخته شد اما آیتم های پدیده های لیگ برای زنان بسیار کم است. برای آنها برترین بازیکن، برترین تیم و خانم گل تعیین شده است. اگر ما هم مثل مردان بهترین مربی، بهترین دروازه بان و بهترین پدیده لیگ را داشتیم، می توانستیم زنانمان را معرفی کنیم. ما بازیکنان بسیار خوبی داشتیم و خیلی خوب بود اگر در این مسابقات آنها معرفی می شدند. ما بهترین بازیکن خط دفاع و بهترین دروازه بان را داشتیم.

بعد از اینکه جایزه گرفتید، صداوسیما شما را نشان نداد. از این موضوع دلخور نشدید؟

نه. همین که اسم و فامیلم را گفتند و به اندازه برش کوتاهی نشانم دادند، راضی هستم. دلیل قطع شدن تصویر بعد از آن به خاطر مسائل پخش تلویزیونی بوده است.

فدراسیون برای ورزش زنان کاری نمی کند و تلویزیون تمرکزی بر ورزش زنان ندارد. به نظر شما اینها باعث افت علاقه به ورزش زنان و تماشاگران آن نمی شود؟

نه. همان طور که گفتم من از فدراسیون انتظار دارم به ورزش زنان اهمیت دهند. بااین حال از همین کارشان هم بسیار راضی هستم که ما را حساب کرده اند و از بین ما برترین بازیکن، خانم گل و برترین تیم را انتخاب کردند.

فدراسیون فوتبال چقدر به تیم ملی فوتبال زنان اهمیت می دهد؟

حدود دو سال است که بازی ملی نداشتیم اما امسال توانستیم به ویتنام برویم. از زمان برگشتمان هنوز به هیچ اردویی نرفته ایم. امیدوارم به زودی اردوی جدیدی برایمان روبه راه شود.

الان که اردو تعطیل است، کسی با شما اختصاصی تمرین می کند؟

بله. من با مربی اختصاصی ام تمرین می کنم.

در فوتبال دنیا چه الگویی دارید؟

بازی کریستیانو رونالدو و الکس مورگان را از بین مردان و زنان دوست دارم.

پس مشکل چیست که هنوز ورزش به ویژه فوتبال زنان تماشاگر زیادی جذب نکرده است؟

اگر ورزش زنان و به خصوص فوتبال زنان از تلویزیون نمایش داده می شد، می توانستیم اسپانسرهای خوبی پیدا کنیم. ما مشکل بزرگی برای کمک های مالی به ورزش زنان داریم و با این کار می توانیم تمرکز زیادی را به این سمت جهت بدهیم.

علاوه بر کمبود های صداوسیما تبلیغی بر ورزش زنان هم نمی شود.

بله. بعضی از خبرنگاران گاهی می گویند که وقتی لیگ شروع می شود خبردار نمی شوند.

این دیده نشدن اذیتتان نمی کند؟

مسلما اذیت می شویم. تیم ما رسانه قوی دارد اما زنان دیگر تیم ها هیچ وقت دیده نمی شوند.

فکر می کنید با پخش مراسم بهترین های فوتبال و توجهی که به شما شد، بتوانید اسپانسر بگیرید؟

نه ولی فکر می کنم اگر صداوسیما بازی های ما را نمایش دهد، ما می توانیم اسپانسرهای خوبی را جذب کنیم. تیم ما از لحاظ رسانه ای بسیار خوب عمل کرد اما شهرهای دیگر در این زمینه کمبود دارند. باید همه تیم های ما از لحاظ رسانه ای توانایی بالایی داشته باشند.

در جریان هشتگ ایران-سوریه-نوبت-زنان قرار دارید؟

بله. همان موجی که یک روز خانم ها به جای آقایان به ورزشگاه بروند. این خیلی پیشنهاد خوبی است. اگر نمی گذارند زن و مرد با هم به ورزشگاه بروند، حداقل اجازه دهند زنان بعضی وقت ها به ورزشگاه بروند و فوتبال مردها را هم ببینند. با هر خبرنگاری که مصاحبه داشته ام، بر این موضوع تأکید کرده ام. به آنها گفته ام که خیلی این موج را دوست داشته ام اما زیاد اهل پست گذاشتن در اینستاگرام نیستم. آرزوی هر زن ایرانی این است که به ورزشگاه برود. به خصوص ما که فوتبالیست هستیم و واقعا این موضوع را دوست داریم.

با شناختی که از فدراسیون دارید، فکر می کنید آنها این پیشنهاد را قبول کنند؟

واقعا امیدوارم قبول کنند. آقای مسعود شجاعی هم بر این موضوع تأکید کرده بود. همه ما از ته دل آرزو داریم به ورزشگاه برویم؛ به خصوص که خودمان هم فوتبالیست هستیم.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 119

به "حمایت بازیکن سال از #ایران-سوریه-نوبت-زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت بازیکن سال از #ایران-سوریه-نوبت-زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید