تداوم عملیات ارتش سوریه در ادلب و حماه

به گزارش یزد بلاگ، عملیات ارتش سوریه در جنوب ادلب و شمال غرب حماه ادامه یافت و نیرو های سوری پیروز شدند یازده منطقه را از تروریست ها پس بگیرند.

تداوم عملیات ارتش سوریه در ادلب و حماه

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ارتش سوریه شامگاه چهارشنبه (روز گذشته) به عملیات خود علیه گروه های تروریستی به ویژه جبهه النصره در محور های مختلف ارتفاعات جبل الزاویه در جنوب استان ادلب (شمال غرب سوریه) ادامه داد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که نیرو های سوری در آغاز عملیات خود پیروز شدند شهرک کفر عوید را آزاد کنند؛ این شهرک، دروازه جنوبی شهر کنصفره -یکی از مهمترین مقر های جبهه النصره در جنوب ادلب- به شمار می رود.

خبرنگار اسپوتنیک با بیان اینکه احتمالا عملیات ارتش سوریه به سمت کنصفره ادامه نخواهد یافت، تأکید کرد، ارتش سوریه به سمت غرب به ویژه شهرک الزقوم حرکت خواهد کرد.

ارتش سوریه با این اقدام خود، از نظر آتشباری، باقی مانده تروریست ها را در ده ها روستا و شهرکی محاصره می کند که در جنوب مسیری حضور دارند که در حد فاصل معره النعمان و سهل الغاب واقع شده است.

با آزادسازی کفرعوید، عملیات ارتش سوریه به محور جبل الاربعین منتقل شد که از نظر جغرافیایی به ارتفاعات مهم جبل الزاویه متصل است.

یک منبع میدانی از لشکر 25 مأموریت های ویژه ارتش سوریه گفت که نقشه نیرو های سوری این است که مقر های تروریست ها در ارتفاعات شحشبو، جبل الاربعین و جبل الزاویه را از یکدیگر جدا کنند که به تبع آن، راه های امدادرسانی فیما بین آنان نیز قطع می شود.

پس از کفرعوید، ارتش سوریه عملیات خود را در جبل الزاویه ادامه داد و توانست مناطق و ارتفاعات کرسعا، حسانة، جبل البراغیتی، تل النبی طاهر، تل الشیخ طه، تل الدو، الفقیع و ترملا را آزاد کنند.

این مناطق در حد فاصل جبل الزاویه و جبل شحشبو قرار گرفته است. در جریان این عملیات، ده ها تروریست، کشته و زخمی شدند و افراد باقی مانده نیز به سمت شمال جبل الزاویه فرار کردند.

یک منبع در ارتش سوریه نیز گفت که عملیات نیرو های سوری در ارتفاعات الزاویه، الاربعین و شحشبو ادامه خواهد یافت؛ ارتفاعاتی که در حد فاصل جنوب ادلب و شمال غرب حماه واقع شده است.

دو شهرک در حماه آزاد شد

پس از جنوب ادلب، ارتش سوریه به شکل غافلگیر کننده ای، پیشروی خود را در محور تازه ای در منطقه سهل الغاب واقع در شمال غرب استان حماه، آغاز کردند.

خبرنگار اسپوتنیک گزارش داد که ارتش سوریه به سرعت شهرک های الحواش و الحویجة را آزاد کرد. این عملیات از شهرک الحویز در شمال غرب حماه آغاز شد.

این در حالی است که ارتش سوریه در آستانه محاصره ارتفاعات شحشبو قرار گرفته است. تروریست های حاضر در این محور نیز مجبور شدند از برخی روستا های سهل الغاب در شمال غرب حماه فرار کنند و ارتش سوریه این فرصت را غنیمت شمرد و عملیات خود را از این منطقه آغاز کرد.

عملیات ارتش سوریه علیه تروریست ها در استان های ادلب و حلب از چهارم بهمن ماه گذشته مجددا آغاز شد و کما کان ادامه دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 513

به "تداوم عملیات ارتش سوریه در ادلب و حماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم عملیات ارتش سوریه در ادلب و حماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید