تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به اکو پارک

به گزارش یزد بلاگ، شهردار منطقه 13 تهران از تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به اکو پارک اطلاع داد.

تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به اکو پارک

به گزارش خبرنگاران، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه 13 تهران درباره تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به اکو پارک گفت: فاز اول اکو پارک سرخه حصار با موضوع شناسایی و حفظ تنوع زیستی آن شروع شده است.

وی با اشاره به حیات وحش متنوع بوستان جنگلی سرخه حصار اضافه کرد: با توجه به مطالعات اجرا شده و تجربیات بعضی کشورهای دنیا، در نظر داریم مدلی را طراحی کنیم که بعد از یک مطالعه، بتوانیم داخل پارک جنگلی سرخه حصار علاوه بر حفظ تنوع زیستی و وجود گونه های متنوع، شاهد بهره برداری شهروندان هم باشیم.

شهردار منطقه 13 تهران ادامه داد: رویکرد ما در این طرح، حفظ تنوع زیستی پارک و راهنمایی آن به سمتی است که شهروندان علاوه بر اینکه بتوانند حیات وحش پارک را رؤیت نمایند، به آن آسیب هم وارد ننمایند.

شهردار منطقه13 تهران در مورد شرایط این پروژه اضافه کرد: این پروژه اکنون در مرحله دریافت توضیح خدمات و رزومه نویسی از مشاوران است تا دست اندرکاران بتوانند بهترین مشاور و طرح را برای اجرا انتخاب نمایند.

رحمان زاده با اشاره به صندلی بوستان سرخه حصار به عنوان ریه تنفسی شرق تهران ادامه داد: اکنون مشاوران طرح های پیشنهادی را ارائه می دهند و ما با توجه به ویژگی این فضا و وجود حیات وحش متنوعی چون آهو، گراز، قوچ و میش و سنجاب و سعی داریم با حساسیت بیشتری مشاور انتخاب کنیم و کار را پیش ببریم.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1786

به "تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به اکو پارک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به اکو پارک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید