بیانیه جدی حشدالشعبی درباره اوضاع امنیتی

به گزارش یزد بلاگ، هیئت حشد شعبی امروز دوشنبه بیانیه ای درباره حمله روز گذشته تروریست های داعشی و آمار قربانیان صادر کرد و درباره تحرکات فزاینده داعشی ها در برخی مناطق هشدار داد.

بیانیه جدی حشدالشعبی درباره اوضاع امنیتی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رسانه های عراقی، در بیانیه حشد شعبی آمده است برخی مناطق آزاد شده (از اشغال تروریسم) از چند روز پیش در معرض حملات مکرر باند های تروریستی داعشی واقع شده است که تلاش می کنند از شرایط وخیم و نابسامان امنیتی و سیاسی سوء استفاده کنند که مهمترین این مناطق، استان دیالی است که روز گذشته شاهد نبرد سخت و شدیدی میان حشد شعبی و تروریسمی بود که برای رخنه به شهر و سقوط نظامی دیالی تلاش می کند. این بیانیه اضافه نمود این نبرد به شهادت 6 نیروی قهرمان حشد شعبی و زخمی شدن 17 نفر دیگر از جمله فرمانده تیپ بیستم حشد شد.

این بیانیه آورده است نبرد در منطقه امام ویس استان دیالی رخ داد که تروریسم از چند روز پیش برای رخنه به آن با هدف در هم شکستن پایه های امنیت آن تلاش می کند و از انواع سلاح ها هم استفاده می کند. حشد شعبی در مقابله با دشمن مشارکت کرد و تیپ بیستم حش شعبی بیشترین نقش را در این مقابله ایفا کرد که فرمانده آن، احمد التمیمی به شدت زخمی شد، همچنین تیپ چهارم حشد شعبی هم در این نبرد نقش پشتیبان را ایفا کرد. شهدای نبرد روز گذشته مربوط به استان های ناصریه با سه شهید، حله با دو شهید و بصره با یک شهید هستند.

بیانیه حشد شعبی آورده است دشمن متحمل خسارت ها و تلفات سنگین شد و قدرت تهاجمی اش به طور کامل در نبرد اخیر منهدم شد و منطقه اکنون به طور کامل در کنترل حشد شعبی است.

این بیانیه آورده است حشد شعبی همچنان در مناطق عملیاتی خود برای حمایت از آن که به لطف نبرد های آزادیبخشی امن شده است، حضور دارد.

در این بیانیه به طرف های ذیربط هشدار داده شده است که دشمن (داعش) شروع به تحرک در استان های موصل، صلاح الدین، الانبارف دیالی، کرکوک و اطراف بغداد در تلاش برای اشغال مجدد برخی روستا ها و شهر هایی کرده است که قبلا مناطق نفوذش بوده است.

یک منبع امنیتی عراق روز یکشنبه از شهادت دو نیروی حشد شعبی و زخمی شدن سه نفر دیگر در حمله تروریست های داعشی در دیالی خبر داده بود که در پی آن یک بمب هم منفجر شد.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

اسلیم فا: اسلیم فا: مجله دوخت و دوز، طراحی لباس و انتخاب لباس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 198

به "بیانیه جدی حشدالشعبی درباره اوضاع امنیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه جدی حشدالشعبی درباره اوضاع امنیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید