بیانیه تند پرسپولیسی ها: ما ضرر کردیم، شما طلبکارید؟!

به گزارش یزد بلاگ، باشگاه پرسپولیس نسبت به اتفاقات بازی با نفت مسجد سلیمان واکنش نشان داد.

بیانیه تند پرسپولیسی ها: ما ضرر کردیم، شما طلبکارید؟!

باشگاه پرسپولیس بیان کرد این اولین باری نیست که داوری یک مسابقه اشتباهاتی علیه پرسپولیس داشته، اما به نظر می رسد در فصل جاری، یک پدیده نو وارد فوتبال ایران شده یا حداقل بیشتر از گذشته مورد استفاده بعضی باشگاه ها قرار می گیرد: وارونه نمایی. به این شکل که پرسپولیس از داوری ضرر می نماید، اما تیم طلبکار از داور، حریفی است که به واسطه جریان هایی در فضای مجازی، میخواهد چیز دیگری را القا کند. نظیر اتفاقی که در بازی قبلی هم رقم خورد.

بنابر این شاید لازم باشد که با استناد به نظر اکثریت کارشناسان داوری، اتفاقات بازی شب گذشته را مرور کنیم: در نیمه نخست بازی با نفت مسجد سلیمان باید یک پنالتی روی مرتضی پورعلی گنجی (دقیقه 5) گرفته و گل یورگن لوکادیا (45+4) هم قبول می شد. ضمن اینکه در فرصت مسلم گلزنی در دقیقه 44 یاری داور به اشتباه، آفساید بازیکنان پرسپولیس را بیان کرد. حتی اگر حرف و حدیثی به جای مانده باشد، با پنالتی اعلام نشده دقیقه 90+7 پایان خواهد یافت.

از طرف دیگر به گفته یکی از ناظران داوری که به تازگی از جمع داوران خداحافظی نموده، هر دو صحنه داخل محوطه جریمه پرسپولیس آلوده به شبیه سازی بودند و داور به درستی تصمیم به ادامه بازی گرفته است.

حتی پس از اینکه اهالی فوتبال نظرات کارشناسان داوری را مطالعه کردند و دریافتند که پرسپولیس از داوری متضرر شده، این جریان مسموم به سراغ وهم و خیال های عجیب رفت و ادعا هایی را به میان آورد که حتی از سوی شاهدان عینی تکذیب و تعیین شد که نه بین نیمه کسی برای اعتراض، توصیه و هرچیز دیگری به سراغ داوران رفته و نه یاری داوران ویدیوی پنالتی روی پورعلی گنجی و گل صحیح لوکادیا را دیدن نموده و برای قضاوت نیمه دوم به زمین آمده اند.

همه این ها اتفاقات مربوط به پس از بازی است و در طول بازی نیز گروهی از دیدنگران حاضر در استادیوم همراه با بعضی از اعضای تیم میزبان، کارزاری همه جانبه را برای فشار روانی و فیزیکی به داور شروع کردند که نتیجه به هم زدن تمرکز تیم داوری نیز عدم اعلام دو پنالتی برای پرسپولیس و مردود کردن یک گل صحیح بود که البته باشگاه پرسپولیس اطمینان دارد با اشتباه سهوی رقم خورده اند.

البته سوال بی پاسخ این است که پس از بارش بطری و سنگ روی سر یاری داور که تمرکز را از او گرفت و بعلاوه شعار های دسته جمعی توهین آمیز، چرا داور بازی را متوقف نکرد و با این دسته از دیدنگرنما ها مماشات کرد؟

در مجموع، نکته مهم این است که حتی اگر داور مرتکب اشتباهی شده، مجرای قانونی برای رسیدگی وجود دارد و باشگاه پرسپولیس نیز شکایت خود را در همین خصوص تنظیم نموده و بی سروصدا در اختیار کمیته داوران قرار داده است. اما تعیین نیست چرا بعضی قصد دارند با توهین، تهمت، تهدید و توهم توطئه اهداف خود را پیش ببرند و فضای فوتبال را مسموم نمایند؟

آقای مهاجری، سرمربی تیم حریف به چه حقی به خود اجازه داده راجع به مدیر تیم پرسپولیس اینگونه صحبت کند؟ به گواه افراد حاضر در استادیوم و داوران و ناظر بازی هیچ فردی از باشگاه پرسپولیس حتی به سمت رختکن داوران هم نرفت. همین صحبت آقای مهاجری فضای مسمومی را به وجود آورده که ایشان با تهمت خود شروعگر آن بوده اند. باشگاه پرسپولیس از این مربی شکایت نموده و باید جوابگوی تهمت ناروای خود باشند و حداقل حالا که متوجه شده آمار غلط به او داده اند شهامت عذرخواهی را داشته باشند.

درخواست همیشگی باشگاه پرسپولیس از مسئولان محترم کمیته انضباطی و اخلاق این است که با سرعت بیشتری به این موارد رسیدگی و احکام را زمانی صادر نمایند که بازدارندگی و اثر خود را از دست ندهد. بعلاوه باشگاه پرسپولیس مثل همواره به داوران احترام گذاشته و امیدوار است که قضاوت آن ها تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار نگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 شهریور 1401 بروزرسانی: 23 شهریور 1401 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4881

به "بیانیه تند پرسپولیسی ها: ما ضرر کردیم، شما طلبکارید؟!" امتیاز دهید

1 کاربر به "بیانیه تند پرسپولیسی ها: ما ضرر کردیم، شما طلبکارید؟!" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه تند پرسپولیسی ها: ما ضرر کردیم، شما طلبکارید؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید