بازگردانی 817 هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی استان همدان از چنگ متصرفان

به گزارش یزد بلاگ، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: 817 هکتار از اراضی ملی با همکاری دستگاه قضایی به منابع طبیعی بازگردانده شده است.

بازگردانی 817 هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی استان همدان از چنگ متصرفان

اسفندیار خزائی، مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان در گفت و گو با خبرنگار از گفت: در نتیجه گشت های مداوم یگان حفاظت منابع طبیعی و آرای صادره از محاکم قضائی از پارسال تا به امروز 817 هکتار از اراضی ملی برطرف تصرف و به دولت بازگردانده شد.

او با بیان اینکه با تشکیل تیم و اکیپ گشت و مراقبت و سرکشی مداوم از اراضی و منابع ملی جلوی تصرف اراضی ملی را می گیریم اضافه کرد: خط قرمز منابع طبیعی، خسارت به طبیعت است و با هر گونه تعرض در هر پست و مقامی که باشند برخورد جدی صورت می گیرد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ادامه داد: با کوشش و مامورین منابع طبیعی، نیروی انتظامی پارسال 740 هکتار و سال جاری نیز در ماه های فروردین واریبهشت 77 هکتار از اراضی تصرفی منابع طبیعی و اراضی ملی با حکم قضائی از دست متصرفین خارج وبه بیت المال بازگردانده شد.

خزائی اعلام کرد: سال جاری همچنین 97 فقره پرونده تخلف در 232 هکتار از مراتع استان تشکیل داده ایم و به مراجع قضائی ارسال نموده ایم که در دست آنالیز است.

او با تاکید بر لزوم حفظ و حراست از انفال و حفظ اراضی ملی و منابع طبیعی استان گفت: انتظار داریم سایر دستگاه های مرتبط، مردم ومسئولین نیز با منابع طبیعی همکاری نمایند تا از هرگونه تصرف در اراضی ملی جلوگیری به عمل آید.

خزائی گفت: منابع طبیعی متعلق به عموم مردم است و همه در حفظ این منابع ارزشمند باید مسئولیت پذیر و مشارکت داشته باشند.

ا

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1528

به "بازگردانی 817 هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی استان همدان از چنگ متصرفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگردانی 817 هکتار از اراضی ملی منابع طبیعی استان همدان از چنگ متصرفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید