اعزام تیم پزشکی چین به عربستان و کشورهای آفریقایی

به گزارش یزد بلاگ، جایو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه گفت این کشور برای کمک به عربستان سعودی و چند کشور آفریقایی برای مقابله با ویروس کرونا، تیم های پزشکی اعزام کرده است.

اعزام تیم پزشکی چین به عربستان و کشورهای آفریقایی

این مقام وزارت امور خارجه چین خاطر نشان کرد: کشورهای آفریقایی در جریان همه گیری کرونا به چین کمک کردند ما دوست و برادر هستیم و این کمک ها را فراموش نمی کنیم.

او افزود چین تصمیم گرفته است تیم های پزشکی به کشورهای آفریقایی شامل اتیوپی و بورکینافاسو اعزام کند چین همچنین یک تیم به عربستان سعودی اعزام کرده است ...

وی گفت: شرایط همه گیری در کشورهای آفریقایی را از نزدیک زیر نظر داریم با آنها رایزنی می کنیم و اقلام پزشکی و تجهیزات در اختیار اتحادیه آفریقا و نهادهای ذی ربط قرار می دهیم.

جائو شرح داد که ارسال این کمک ها و تیم های پزشکی به آفریقا نشان می دهد که چین به دنبال گسترش روابط و قویتر کردن مناسبات با نگاه به آینده است.

وی در مورد اعزام یک تیم به عربستان سعودی هم گفت: پس از همه گیری، مقام های عربستان با چین همدردی کرده و کمک هایی ارسال کردند و اکنون نیز که این کشور درگیر همه گیری کرونا است چین مشتاقانه کمک هایش را برای مهار کرونا در اختیار ریاض قرار می دهد.

هیات پزشکی چین برای مقابله با شیوع کرونا به عربستان از سوی کمیته ملی بهداشت و سلامت چین سازماندهی و از سوی کمیته بهداشت و سلامت استان نینگ شیا انتخاب شده است که رشته های تشخیص آزمایشگاهی، پیشگیری و مهار بیماری های واگیر، تنفس و مراقبت و طب سنتی چینی را شامل می شود.

هواپیمای حامل این گروه متخصصان، محصولات پزشکی، درمانی و محافظتی اهدایی دولت منطقه خودمختار قوم هویی نینگ شیا را نیز که شامل دستگاه غربالگری دمای بدن با مادون قرمز، ماسک، لباس و عینک محافظ و کیت تشخیص کرونا بود به عربستان حمل کرده است.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1036

به "اعزام تیم پزشکی چین به عربستان و کشورهای آفریقایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام تیم پزشکی چین به عربستان و کشورهای آفریقایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید