استقرار 30 واحد فناور در مرکز رشد بروجرد، آماده حمایت از صاحبان ایده هستیم

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران/لرستان مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد از استقرار 30 واحد فناور در این مجموعه خبر داد و گفت: مرکز رشد بروجرد این آمادگی را دارد از کسانی که صاحب ایده و طرح هستند حمایت های لازم برای تولید و تجاری سازی ایده ها را داشته باشد.

استقرار 30 واحد فناور در مرکز رشد بروجرد، آماده حمایت از صاحبان ایده هستیم

مجید پیرداده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد از سال 1392 تاسیس شده است، گفت: هم اکنون در این مرکز 30 واحد فناور در حوزه های برق، الکترونیک، آی تی، صنایع دستی، مکانیک و ... مستقر هستند و فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد و پارک علم و فناوری لرستان حمایت هایی را از واحدهای فناور مستقر در این مجموعه دارند، شرح داد: از جمله این حمایت ها می توان به ارائه تسهیلات قرض الحسنه برای نمونه سازی و تجاری سازی محصولات فناورانه این واحدها اشاره کرد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد با تاکید بر اینکه یکسری کمک هزینه های دیگر هم برای واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد تعریف شده است، افزود: این کمک هزینه ها شامل حمایت های مالی ویژه حضور در کارگاه های آموزشی، ارائه خدمات آزمایشگاهی، کمک هزینه حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی و ... می شود.

پیرداده با اشاره به اینکه همچنین شرکت های خدماتی را برای حوزه فروش و بازاریابی محصولات شرکت های فناور جذب کرده ایم، گفت: واحدهای فناوری که نمونه محصول خود را تولید کرده اند و آن محصول قابلیت تولید انبوه، تجاری سازی و صادرات دارد، با مشارکت شرکت های خدماتی مذکور می توانند محصولات خود را به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه با اصحاب رسانه و خبرگزاری های استان هم رایزنی شده تا شرکت های فناور و محصولات تولیدی آن ها را معرفی کنند.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد با اشاره به رایزنی با بنیاد برکت گفت: این مجموعه تسهیلات حمایتی خوبی دارد و با توجه سطح همکاری خوبی که بین بنیاد برکت و مجموعه پارک علم و فناوری لرستان شکل گرفته است، حمایت های لازم از شرکت های فناور رقم خواهد خورد.

پیرداده با تاکید بر اینکه در این مدت چندین دوره آموزشی مدنظر و مورد نیاز واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد بروجرد را برگزار کرده ایم، نام کرد: دوره آموزشی قوانین کار که واحدهای فناور روزانه با آن ها سر و کار داشتند برگزار شده بوده است؛ همچنین در حوزه قوانین مالیاتی و تامین اجتماعی با همکاری اداره امور مالیاتی و مجموعه تامین اجتماعی استان دوره های آموزشی را برگزار کرده ایم.

وی با بیان اینکه مرکز رشد بروجرد این آمادگی را دارد از کسانی که صاحب ایده و طرح هستند یا ثبت اختراع دارند حمایت های لازم را داشته باشد، شرح داد: صاحبان ایده می توانند در قالب هسته های فناور جذب مراکز رشد شوند و از حمایت هایی که مجموعه پارک علم و فناوری استان دارد، بهره مند شوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4530

به "استقرار 30 واحد فناور در مرکز رشد بروجرد، آماده حمایت از صاحبان ایده هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار 30 واحد فناور در مرکز رشد بروجرد، آماده حمایت از صاحبان ایده هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید