استقرار گروه های پایش ملخ در مزارع کشاورزی آبادان

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران/خوزستان مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان از استقرار چهار گروه پایش ملخ در زمین های کشاورزی و نخلستان های این شهرستان اطلاع داد و گفت: آمادگی لازم برای مبارزه با ملخ در آبادان وجود دارد.

استقرار گروه های پایش ملخ در مزارع کشاورزی آبادان

ناجی شهیب زاده در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به شرایطی که در مورد مشاهده آفت ملخ در مزارع استان وجود دارد، چهار گروه پایش ملخ در سطح مزارع و نخلستان های آبادان فعال شده اند.

وی اضافه نمود: این گروه ها شامل 25 نفر از کارشناسان است که در قالب گروه های دیده بانی به منظور پایش ملخ ها در اراضی کشاورزی و نخلستان های واقع در مناطق مرزی از جمله حاشیه بهمنشیر و اروندرود فعال هستند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی آبادان توضیح داد: بر اساس تصمیم گیری اجرا شده، دو گروه در حاشیه اروند و دو گروه در حاشیه بهمنشیر عملیات پایش را انجام می دهند. در این زمینه از کشاورزان شهرستان نیز درخواست داریم تا نهایت همکاری را برای شناسایی ملخ ها داشته باشند.

شهیب زاده با اشاره به مشاهده مواردی از ملخ در منطقه اروندکنار گفت: میزان و تعداد ملخ ها در منطقه به حدی نرسیده است که احتیاج به مبارزه با این آفت وجود داشته باشد اما در صورتی که تعداد این ملخ ها به میزان قابل ملاحظه ای برسد، به سرعت کار مبارزه با این آفت شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه آمادگی لازم برای مبارزه با ملخ در آبادان وجود دارد، اعلام کرد: بهره برداران و کشاورزان در صورت مشاهده ملخ دریایی سریعا به وسیله تماس با سامانه 131 و یا با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان موضوع را اطلاع دهند.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 555

به "استقرار گروه های پایش ملخ در مزارع کشاورزی آبادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار گروه های پایش ملخ در مزارع کشاورزی آبادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید