مبارزه با فساد تبلیغاتی نیست، می خواهند این جریان را منحرف نمایند

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در جلسه مشترک روسای فدراسیون های ورزشی با اشاره مسائل مالی به دلیل تحریم های ناعادلانه و اثرات منفی شیوع بیماری کرونا بر اقتصاد کشور گفت: شرایط مالی پیش آمده بسیار پیچیده است و امیدوارم با همراهی مردم، یاری و حمایت دولت همانطور که توانستیم موج اول شیوع این بیماری را مهار کنیم، شرایط سخت پیش آمده را پشت سر بگذاریم.

مبارزه با فساد تبلیغاتی نیست، می خواهند این جریان را منحرف نمایند

وی در ادامه با اشاره به شرایط بهداشتی و درمانی کشورمان، نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته با تجهیزات پیشرفته تر پزشکی نسبت به ایران، شرایط کشورمان را بسیار مطلوب توصیف و ادامه داد: خوشبختانه ایران عزیز شرایط بحرانی را پشت سر گذاشته است و بی تردید با همدلی و حمایت و اتحاد همانند 41 سال گذشته بحران ها را پشت سر خواهیم گذاشت و با سربلندی از این بحران بیرون خواهیم آمد.

وزیر ورزش همچنین با اشاره به اهمیت تداوم برنامه های توسعه ای وزارت خانه در حوزه ورزش قهرمانی وحرفه ای توضیحاتی را درخصوص تخصیص اعتبارات به فدراسیون ها و بخش های دیگر ارائه وحفظ سلامتی مردم و ورزشکار ان را اولویت مسوولان کشور دانست. وی گفت: همانطور که همه جهان فعالیت های مالی، اجتماعی و فرهنگی خود را با شرایط ویروس کرونا با انجام پروتکل های بهداشتی تطبیق می دهند ما نیز باید شرایط موجود به ویژه زندگی معیشتی مردم را مدیریت و ساماندهی کنیم.

سلطانی فر برگزاری رویداد های ورزشی در کشور را منوط به تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نمود و گفت: ما موظف هستیم ضمن اجرای همه تصمیمات اتخاذ شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، تمامی برنامه های خود را مثل سایر وزارت خانه ها و دستگاه های اجرایی هماهنگ و عملیاتی کنیم.

وی تاکید نمود: راه اندازی مجدد فعالیت های ورزشی با صلاحدید و رویکرد ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود چرا که سلامتی مردم و ورزشکاران در اولویت واقع شده است. ولی مسئولیت برگزاری مسابقات و چگونگی و زمان و ضوابط ان با فدراسیونهای ورزشی است.

وزیر ورزش و جوانان دراین نشست خطاب به روسای فدراسیون ها ورزش پاک و عاری از هرگونه داروی ممنوعه انرژی زا را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر مقابله با دوپینگ در ورزش گفت: مبارزه بادوپینگ باید در ورزش کشور به طور جدی توسط روسای فدراسیون ها دنبال گردد. جای بسیار خوشحالی است که ستاد مربوطه در کشور مان اقدامات بسیار موثر در این رابطه داشته است چرا که در جهان این موضوع توسط نهادهای بین المللی دقیقا تحت کنترل است، بنابراین برای مقابله با مسئله دوپینگ از همه ظرفیت ها باید استفاده گردد.

وی توضیحاتی را در مورد مبارزه با فساد در ورزش ارائه کرد و گفت: در مقاطع مختلف زمانی اقدامات مختلفی دراین باره انجام شده، فدراسیون های مختلف ورزشی نیز در زمینه مبارزه با فساد اقدامات مناسبی انجام دادند.

سلطانی فر با تاکید بر اینکه در موضوع مبارزه با اشکال مختلف فساد باید عزم جدی تری داشته باشیم، اعلام کرد: در این باید همه انرژی و امکانات خود را متمرکز کنیم که با فساد به هرشکلی مقابله کنیم. من یقین دارم اگر عزم و اراده و همت داشته باشیم، هم گرایی و هم افزایی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی را نیز خواهیم داشت.

معاون رئیس جمهور در امور ورزش اضافه کرد: ابعاد فساد در بعضی از رشته ها به گونه ای بود که ما با استفاده از ابزارها و اطلاعات خود نمی توانستیم آنها را ریشه یابی کنیم به همین علت من طی نامه ای از وزیرمحترم اطلاعات، نهادهای امنیتی و نظارتی، سازمان بازرسی خواستم که به این موضوع ورود نمایند. مسائل را مورد آنالیز قرار دهند و به نوعی یاری مدیریت ورزش کشور باشند.

وی ادامه داد : خوشبختانه وزیرمحترم اطلاعات دستور ویژه ای روی نامه ما صادر و مسئولین ذیربط اقدامات لازم را شروع کردند.

سلطانی فرد تاکید نمود: آنچه در مبارزه با هر گونه مظاهر فساد در ورزش انجام می گردد به هیچ عنوان تبلیغاتی نیست، تمام امکاناتمان را با بخش های دیگر نظارتی در کنار یکدیگر قرار دادیم و تا دستیابی به نتیجه به این همکاری ادامه خواهیم داد.

وزیر ورزش گفت: از زمانی که با عزم و اراده جدی درصدد مقابله با فساد هستیم و از دستگاه های امنیتی و نظارتی در این رابطه یاری خواستیم شاهد هستیم که باندهای فساد در ورزش به یاری بعضی از رسانه های بی هویت علیه مدیران وزارت ورزش و مدیران ورزش کشور جوسازی های فراوانی کردند تا ما را از ادامه راستا بازدارند، آنها به دنبال این هستند که جریان مبارزه با فساد را به انحراف بکشند.

وزیر ورزش و جوانان اعلام نمود: در مبارزه با فساد به هیچ وجه عقب نشینی نخواهیم کرد و با جدیت و جسارت ایستاده ایم. در برابر این جوسازی ها، داستان سرایی ها، انگ زنی ها و ایجاد استرس بین مردم به هیچ وجه کوتاه نمی آییم.

او تاکید نمود: با قوت و قدرت تا جایی که توان داریم با فساد در ورزش مقابله کنیم و در صدد هستیم صحنه ورزش، صحنه مردانگی، مروت، اخلاق و از خودگذشتگی و انتقال ارزش ها از نسلی به نسل دیگر باشد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1529

به "مبارزه با فساد تبلیغاتی نیست، می خواهند این جریان را منحرف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با فساد تبلیغاتی نیست، می خواهند این جریان را منحرف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید