رشد 36 هزار و 128 واحدی شاخص بورس تهران

به گزارش یزد بلاگ، خبرنگاران: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در انتها معاملات امروز شنبه با افزایش 36 هزار و 128 واحد روبه رو شد.

رشد 36 هزار و 128 واحدی شاخص بورس تهران

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران به خاطر سرازیر شدن نقدینگی سرگردان جامعه به این بازار، افزایش قیمت دلار و رکود بازارهای موازی این روزها در کانون توجه خانوارهای ایرانی قرار گرفته و مرتب رکورد می شکند.

امروز هم شاخص کل بازار در بورس تهران در انتها معاملات شنبه اولین روز هفته با افزایش 36 هزار و 128 واحد به رقم یک میلیون و 189 هزار و 807 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز 10 هزار و 25 واحد افزایش یافته و به رقم 378 هزار و 120 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4 هزار و 457 تریلیون تومان رسید.

فرایند شاخص بورس تهران در یک سال گذشته تا کنون

امروز معامله گران بورس بیش از 7.7 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق اقتصادی در قالب 1.2 میلیون نوبت معامله و به ارزش 9 هزار و 907 میلیارد تومان دادوستد کردند که اگر ارزش معاملات فرابورس را که امروز به رقم 4 هزار و 615 میلیارد تومان رسید، را در نظر بگیریم، امروز معامله گران در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران در مجموع بیش از 14 هزار و 522 میلیارد تومان داد و ستد کردند که البته به گفته مسؤولان بورس حدود 10 درصد از این رقم یعنی هزار و 500 میلیارد تومان نقدینگی جدید و بقیه حاصل دست به دست شدن سهام موجود در بازار است.

کارشناسان و مسئولان بورس بارها تأکید نموده اند، بازار بورس محل سرمایه گذاری همراه با ریسک و بازده است و مردم برای حضور در این بازار دقت نمایند و با مشاوره با افراد امین و متخصص اقتصادی وارد بازار شوند و مردم انتظار نداشته باشند، به صرف افزایش شاخص بورس در هر سهمی که سرمایه گذاری کردند حتماً سود کسب نمایند، بلکه ریسک و بازدهی دو بال جدانشدنی بازار سرمایه است و به این نکته حتماً توجه نمایند که در خرید سهام شرکت ها با تحلیل و شناخت عملکرد شرکت ها اقدام به خرید نمایند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 3.1 درصد رشد کرد و به رقم 315 هزار و 720 واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هموزن 2.7 درصد رشد نموده و به رقم 249 هزار و 912 واحد رسید.

شاخص آزاد شناور در بورس 3.1 درصد افزایش یافته و به رقم یک میلیون و 591 هزار و 728 واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با رشد 3.2 درصد به رقم 892 هزار و 798 واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می گردد با افزایش 2.9 درصد به رقم 2 میلیون و 313 هزار و 114 واحد رسید.

امروز عمده نمادهای مهم بورس مانند فولاد مبارکه، ملی مس، پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت، سرمایه گذاری امید، مخابرات و پالایش نفت اصفهان بیشترین اثر افزایشی در شاخص کل بورس را داشته است.

نمادهای پربیننده مربوط به بانک ملت، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، ملی مس ایران، بانک تجارت، سرمایه گذاری غدیر، پالایش نفت بندرعباس و بیسکوئیت سالمین بوده است.

امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل 307 واحد رشد نموده و به رقم 13 هزار و 178 واحد رسید. ارزش روز شرکت های فرابورس امروز به بیش از 865 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در فرابورس ایران بیش از 2.7 میلیارد سهام حق تقدم و سایر اوراق اقتصادی در قالب 682 هزار معامله و به ارزش 4 هزار و 615 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای میدکو، صبا تأمین، پتروشیمی زاگرس، ذوب آهن، سنگ آهن گهر زمین، بیمه پاسارگاد و مولد نیروگاه جهرم همگی در تقویت شاخص فرابورس اثرگذار بودند و نمادهای پربیننده در فرابورس شامل ذوب آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، سیمان لار سبزوار، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، سمگا، مادیران و ریل پرداز سیر بودند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

نماشو: نماشو، طراحی سایت، سئو، چاپ و طراحی گرافیکی را به ما بسپارید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1454

به "رشد 36 هزار و 128 واحدی شاخص بورس تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 36 هزار و 128 واحدی شاخص بورس تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید