گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا یاری می نماید

به گزارش یزد بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، روز گذشته وزارت جهانی بهداشت درباره شیوع ویروس کرونا درجهان اعلام شرایط اضطراری کرد.

گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا یاری می نماید

به همین دلیل شرکت گوگل نام ویروس کرونا را به فهرست سیستم هشدار خود(SOS Alerts) افزوده است. علاوه بر آن در جستجوی اینترنتی کاربرانی که خواستار دستیابی به اطلاعات درباره این بیماری باشند، اطلاعات و توصیه های ایمنی مربوطه نمایش داده می گردد.

به عبارت دیگر گوگل از سیستم SOS Alerts استفاده نموده تا دسترسی به اطلاعات مهم و معتبر را در جستجوی گوگل تسهیل کند. سیستم SOS Alerts در سال 2017 میلادی و برای یاری به مقابله با بلایای طبیعی و غیره راه اندازی شد.

این بدان معنا است که اگر کاربری در گوگل اطلاعات مربوط به ویروس کرونا را جستجو کند، در بالای صفحه جستجوی او آخرین توئیت های سازمان جهانی بهداشت همراه لینک هایی درباره آنالیز شرایط فعلی ویروس، توصیه ها، پرسش و پاسخ ها برای او نشان داده می گردد.

زیر این قسمت می توان فهرستی از توصیه های ایمنی مفید را همراه با لینکی به مطالب بیشتر از سازمان جهانی بهداشت مشاهده کرد.

این درحالی است که اطلاعات جعلی زیادی در شبکه های اجتماعی و کانال های آنلاین درباره ویروس کرونا منتشر می گردد. بنابراین کوشش گوگل برای فراهم کردن به اطلاعات معتبر به ایمن ماندن افراد در این شرایط یاری می نماید.

علاوه برآنچه گفته شد آمار رسمی شیوع ویروس کرونا همراه یک ردیاب آنلاین از مرکز سیستم های علمی و مهندسی در دانشگاه جان هاپکینز آمریکا نیز در نتایج جستجو نشان داده می شوند.

در کنار این موارد گوگل اعلام نموده 250 هزار دلار برای مقابله با ویروس کرونا به سازمان صلیب سرخ چین اهدا نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 451

به "گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید