گرسنگی یک پنجم بچه ها انگلیسی در قرنطینه

به گزارش یزد بلاگ، بعد از تعطیلی شهر ها و محدودیت های مربوط به ویروس کرونا و با توجه به میلیون ها نفری که در انگلیس کوشش می نمایند برای خانواده خود خوراک تهیه نمایند، شمار بچه هایی که در این خانوار ها گرسنگی می کشند، دوبرابر شده است.

گرسنگی یک پنجم بچه ها انگلیسی در قرنطینه

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، بر اساس آمار منتشر شده از بنیاد تغذیه بریتانیا، در پنج هفته گذشته، تقریباً یک پنجم بچه ها در خانواده های انگلیسی به غذای کافی دسترسی نداشته اند. همزمان که خانواده های آسیب پذیر در انگلیس، با قرنطینه و کمبود درآمد دست و پنجه نرم می نمایند، این بچه ها وعده های مختلف غذایی را از دست می دهند.

به نوشته پایگاه گاردین، فشار بر خانواده های پرجمعیت تر، خانواده هایی که تنها یک سرپرست دارند و خانواده هایی که بچه ها معلول دارند بیش تر بوده است. بر اساس گزارشی، 30 درصد از خانواده های تک سرپرست و 46 درصد از خانواده هایی که کودک معمول دارند غذای کافی در اختیار ندارند و احتیاج های پایه غذایی خود را به سختی رفع می نمایند.

گاردین در ادامه این گزارش نوشت، با توجه به اینکه مدارس در کشور انگلیس دیگر صبحانه ها و نهار های رایگان به دانش آموزان ارائه نمی دهند، خانواده های فقیر تر در شرایط بحرانی قرار گرفته اند. طرح دولت انگلیس برای ارائه کوپن های غذایی دانش آموزان به ارزش 15 پوند در هفته نیز به مسائل آنان افزوده است؛ زیرا بسیاری از مادران و پدران نمی توانند این کوپن را دانلود و یا آنان را در سوپر مارکت ها به کار ببرند.

بر اساس گزارش بنیاد تغذیه بریتانیا، از 621 هزار کودکی که قبل از شیوع ویروس کرونا به وعده های صبحانه رایگان دسترسی داشته اند، تنها به 136 هزار نفر از آنان، گزینه دیگری غیر از این وعده رایگان ارائه شده است. اما 31 درصد از بچه هایی که وعده های غذایی رایگان در مدارس دریافت می نمایند همچنان هیچ جایگزینی برای آن ندارند، بنابراین بیش از 500 هزار از این بچه ها نیز بدون این وعده های غذایی زندگی می نمایند.

روزنامه آبزرور امروز نوشت، سال گذشته یکی از نویسندگان این روزنامه به کمپین سفیران مواد غذایی جوان و حقوق بچه ها برای غذا در انگلیس پیوست و از مرکز تغذیه بچه ها مستقل خواهان یاری برای کاهش فقر غذایی برای بچه ها و نظارت بر تغذیه بچه ها در کشور بریتانیا شد. سال بعد، دولت انگلیس هیچ پاسخی در این باره ارائه نکرد.

روزنامه گاردین در ادامه نوشت، در زمان تعطیلی شهر های مختلف در انگلیس، تقاضا از مراکز ذخیره مواد غذایی نیز افزایش یافته است. بر اساس گزارش مرکز خیریه تروسل تراست در انگلیس مردم احتیاجمند به مواد غذایی از این مراکز، نسبت به سال گذشته 81 درصد افزایش یافته است. تقاضای بچه ها از خدمات این مراکز ذخیره مواد غذایی نیز 121 درصد افزایش داشته است. شبکه مستقل تغذیه در انگلیس نیز آمار مشابهی را منتشر نموده و نوشته تقاضا برای غذا های ضروری بین ماه های فوریه تا مارس 59 درصد افزایش داشته است.

گاردین در سرانجام این گزارش نوشت، مدیر اجرایی بنیاد تغذیه بریتانیا، از دولت این کشور خواسته است یک طرح حمایتی درآمد اضطراری را اجرا کند و حقوق و مزایا برای بچه ها در این کشور نیز دوبرابر شوند و این حقوق هر دو هفته یک بار به آنان پرداخت گردد.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1192

به "گرسنگی یک پنجم بچه ها انگلیسی در قرنطینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرسنگی یک پنجم بچه ها انگلیسی در قرنطینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید