پایه حقوق کارگران تغییر کرد؛ حق مسکن 200 هزار تومان افزایش می یابد

به گزارش یزد بلاگ، اعضای شورای عالی کار در نشست معین حق مسکن کارگران پس از گذشت ساعت ها مذاکره با تصویب افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران موافقت کردند.

پایه حقوق کارگران تغییر کرد؛ حق مسکن 200 هزار تومان افزایش می یابد

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت فلزی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش ایسنا، دویست و نود و دومین نشست شورای عالی کار که از ساعت 4 امروز عصر با موضوع مشخص حق مسکن کارگران و با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان کارفرمایی و کارگری در وزارت کار شروع شده بود، پس از ساعت ها مذاکره با تصویب افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن انتها یافت.

در این نشست نمایندگان گروه کارگری علاوه بر افزایش حق مسکن، بر لزوم اجرای ماده 41 قانون کار و افزایش حداقل دستمزد سال 99 تاکید کردند که در نهایت شورای عالی کار با افزایش حق مسکن کارگران به 300 هزار تومان موافقت کرد.

بر این اساس پایه حقوق کارگران در امسال تغییر کرد و به 26 درصد رسید.

از دیگر مصوبات جلسه کاهش 75 هزار تومانی پایه سنواتی کارگران بود که به ازای آن پنج درصد به پایه حقوق اضافه شد که در حقیقت پایه کارگردان حداقل بگیر در امسال 26 درصد افزایش یافت.

یاری هزینه مسکن کارگران پیش از این 100 هزار تومان بود که در جلسه شورای عالی کار به 300 هزار تومان افزایش یافت.

با توجه به آنکه حق مسکن تنها آیتم بسته مزد کارگران است که برای اجرا باید از تصویب هیات وزیران بگذرد، در صورتی که مصوبه شورای عالی کار در هیات دولت تصویب گردد، از ابتدای فروردین ماه امسال در فیش حقوقی کارگران اعمال خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1172

به "پایه حقوق کارگران تغییر کرد؛ حق مسکن 200 هزار تومان افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایه حقوق کارگران تغییر کرد؛ حق مسکن 200 هزار تومان افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید