پاسخ روسیه به تحریم اتحادیه اروپا؛ منع سفر 8 مقام اروپایی

به گزارش یزد بلاگ، وزارت خارجه روسیه می گوید ورود 8 مقام اتحادیه اروپا به خاک این کشور را ممنوع نموده است.

پاسخ روسیه به تحریم اتحادیه اروپا؛ منع سفر 8 مقام اروپایی

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روسیه ورود هشت مقام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به خاک این کشور از جمله دیوید ساسولی، رئیس مجلس اروپا را ممنوع خاطرنشان کرد.

وزارت خارجه روسیه با اعلام این خبر آن را پاسخ مسکو به اقدام اتحادیه اروپا برای ممنوع کردن ورود مقام های ارشد روسیه به اروپا به علت نقش آنها در زندانی کردن الکسی ناوالنی، مخالف غرب گرای روسیه دانسته است.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: اتحادیه اروپا سیاست تحریم های یکجانبه و غیرقانونی علیه شهروندان و سازمان های روسیه را ادامه می دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: فقط در مارس 2021، شش شهروند روسیه مشمول محدودیت های غیرقانونی اتحادیه اروپا شدند. این رویه، خلاف منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی است.

مجلس اروپا روز گذشته (پنجشنبه) قطعنامه ای را به تصویب رساند که خواهان اعمال تحریم های تازه علیه پروژه خط لوله گاز نورد استریم، شرکت روس اتم و اخراج روسیه از سامانه پیغام رسان بانکی سوئیفت شده است.

این قطعنامه با 569 رأی موافق و 67 رأی مخالف به تصویب مجلس اروپا رسید. در این قطعنامه از اتحادیه اروپا خواسته شده وابستگی خود به انرژی روسیه را کاهش دهند. از نهادهای اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این اتحادیه نیزخواسته شده تکمیل پروژه خط لوله نورد استریم و نیروگاه های هسته ای در حال ساخت به وسیله شرکت روس اتم را متوقف نمایند.

قطعنامه اتحادیه اروپا هشدار داده چنانچه اقدام روسیه در تقویت تشکیلات نظامی خود در مرز با اوکراین به حمله به این کشور منجر گردد، اتحادیه اروپا باید این را روشن کند که چنین اقدامی بهای گزافی در پی خواهد داشت.

قانونگذاران اروپایی گفته اند در صورت وقوع چنین اتفاقی واردات گاز و سوخت از روسیه به اتحادیه اروپا باید فوراً متوقف شده و روسیه از سامانه سوئیفت اخراج گردد.

این در حالی است که دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین ماه پیش خاطرنشان کرد که با توجه به قوت گرفتن احتمال تحریم روسیه به خصوص در آمریکا این کشور احتمال قطع شدن دسترسی به شبکه بانکی سوئیفت را رد نمی نمایند.

روسیه پیش از این گفته میخواهد با ایجاد یک شبکه مشابه سوئیفت به تهدیدها برای اخراج از این سامانه واکنش نشان دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4158

به "پاسخ روسیه به تحریم اتحادیه اروپا؛ منع سفر 8 مقام اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ روسیه به تحریم اتحادیه اروپا؛ منع سفر 8 مقام اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید