مسکو: آتش بس در خط تماس در منطقه قره باغ را زیرنظر داریم

به گزارش یزد بلاگ، وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد صلح بانان این کشور آتش بس در طول خط تماس در منطقه قره باغ را زیر نظر دارند.

مسکو: آتش بس در خط تماس در منطقه قره باغ را زیرنظر داریم

جهت دریافت خدمات طراحی خانه های ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه در بولتنی درباره فعالیت صلح بانان خود اطلاع داد که آتش بس در طول مرزهای تماس در منطقه قره باغ تحت نظر قرار گرفته است.

در این بولتن آمده است: صلحبانان روس همچنان به ماموریت خود در قره باغ کوهستانی ادامه می دهند و در 27 نقطه دیده بانی اوضاع را زیر نظر داشته و آتش بس را کنترل می نمایند. آتش بس در طول تمامی نطقه تماس تحت نظر قرار گرفته است.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان چهارم آبان 1399 بعد از 44 روز درگیری، با وساطت روسیه بر سر آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی به توافق رسیدند.

بر اساس این توافق که سبب استقرار نیروهای حافظ صلح روسیه در منطقه شده است، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان در آغ دام، کلبجر و لاچین را تخلیه کند و راستا زمینی از نخجوان به جمهوری آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان هم متعهد شد ضمن توقف عملیات های نظامی، کریدور لاچین را (به عرض پنج کیلومتر) برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه منطقه ها آزادشده به باکو واگذار شد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4133

به "مسکو: آتش بس در خط تماس در منطقه قره باغ را زیرنظر داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: آتش بس در خط تماس در منطقه قره باغ را زیرنظر داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید