مجموعه غار علیصدر پس از هفت ماه تعطیلی بازگشایی شد

به گزارش یزد بلاگ، ایرنا/ براساس سخنان مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر، مجموعه غار علیصدر پس از هفت ماه تعطیلی بازگشایی شد.

مجموعه غار علیصدر پس از هفت ماه تعطیلی بازگشایی شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ بایجانی بیشتر بدانید.

بیشتر بخوانیدغار علیصدر همدان؛ جاذبه ای دیدنی و شگفت انگیز

مهدی مجیدی گفت: این مجموعه در هفت ماه گذشته بدلیل مسایل ناشی از شیوع ویروس کرونا تعطیل بود که با پیگیری صورت گرفته و موافقت ستاد ملی، غار علیصدر فعالیت خود را شروع و آماد پذیرش گردشگران با اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی است.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه با بازگشایی غار علیصدر میزبان مسافران در فصل تابستان خواهیم بود، اضافه نمود: امیدواریم بازگشایی این مجموعه موجب رونق گردشگری استان و جبران بخشی از آسیب های وارده به این بخش بدلیل شرایط ناشی از همه گیری ویروس کرونا گردد.

وی گفت: غار علیصدر بطور میانگین سالانه 600 هزار بازدیدکننده دارد که این رقم در سال 99 به حدود 80 هزار گردشگری کاهش یافت.

مجیدی توضیح داد: در سال 1398 عایدی شرکت علیصدر 22 میلیارد تومان بود که این رقم در سال گذشته به سه میلیارد تومان کاهش یافت که البته مجموعه مدیران و کارکنان این شرکت با تحمل شرایط، زمینه برای بازگشایی و فعالیت مجدد آن را فراهم کردند.

وی با اشاره به اینکه شرایط سخت حاکم بر شرکت موجب بازنشستگی حدود 20 درصد کارکنان شد، اضافه نمود: سال گذشته حمایت های خوبی به وسیله پرداخت تسهیلات از این مجموعه انجام شد که با توجه به اینکه بازپرداخت وام ها شروع شده، انتظار می رود برای پرداخت آنها مدت یکسال استمهال درنظر گرفته گردد.

وی با بیان اینکه در سال 99 به بازدیدکنندگان ار مجموعه غار علیصدر تا 90 درصد تخفیف ارائه شد، گفت: اشتغال و معیشت پرسنل این شرکت برای مدیران مجموعه بسیار مهم است و امیدواریم در فصل تابستان با رونق گردشگری و حضور پرشمار مسافر برای بازدید از غار، شاهد بهبود شرایط مالی و رفاه بیشتر کارکنان شرکت باشیم.

به گفته مجیدی، هزینه های شرکت علیصدر در سال 1398 حدود 19 میلیارد تومان بود که این مقدار در سال گذشته به رغم کاهش چشمگیر هزینه ها به 13 میلیارد تومان رسید که بخش عمده ای از این کاهش از محل اضافه کار و پرداختی به پرسنل تامین شد.

وی با اشاره به اینکه در دوران تعطیلی غار علیصدر 150 نفر از همکاران از بیمه بیکاری استفاده کردند، گفت: آژانس مسافرتی علیصدر وابسته به شرکت فعلا تعطیل است و ساختمان آن برای جبران بخشی از هزینه ها به یک واحد صنفی اجاره داده شده که با بهبود شرایط مالی، زمینه راه اندازی دوباره آژانس مسافرتی مجموعه تفریحی علیصدر را فراهم خواهیم کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 4155

به "مجموعه غار علیصدر پس از هفت ماه تعطیلی بازگشایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه غار علیصدر پس از هفت ماه تعطیلی بازگشایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید