سفیر مجارستان به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد

زولتان وارگا هاژونیس، سفیر مجارستان در جمهوری اسلامی ایران امروز به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

سفیر مجارستان به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد

با ما سفر کنید و با تور مجارستان ارزان از کشور جذاب اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای بوداپست را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه در ملاقات با سفیر، مراتب اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران به رفتار غیر متعارف پلیس و کادر پزشکی بیمارستان سنت لاسلو شهر بوداپست با دانشجویان ایرانی مبتلا به ویروس کرونا را به وی ابلاغ کرد.

عراقچی تصمیم دولت مجارستان برای اخراج 15 دانشجوی ایرانی مشکوک به کرونا را غیرقابل قبول دانست و از سفیر خواست تا درخواست جمهوری اسلامی ایران برای تجدید نظر در این تصمیم را به اطلاع مقامات مجاری برساند.

در این ملاقات همچنین بر مسئولیت دولت مجارستان در زمینه تامین شرایط اقامتی، بهداشتی و درمانی مناسب برای دانشجویان ایرانی در آن کشور تاکید شد.

سفیر مجارستان در این ملاقات، ضمن ارایه گزارشی از آخرین شرایط شیوع کرونا در مجارستان و اقدامات دولت برای مهار بحران، قول داد در اولین فرصت درخواست دولت ایران را بهردولت متبوع خود منعکس کند.

در همین رابطه و طی دو هفته گذشته، سفیر مجارستان 2 بار از سوی مدیرکل اروپا به وزارت امور خارجه دعوت شده بود. اضافه می گردد که در حال حاضر حدود 2500 دانشجوی ایرانی در دانشگاههای مجارستان مشغول به تحصیل هستند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست در تماس نزدیک با دانشجویان کشورمان و مقامات مجاری به منظور اطمینان از سلامتی و شرایط مناسب اقامتی و تحصیلی این دانشجویان واقع شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 فروردین 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 471

به "سفیر مجارستان به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر مجارستان به وزارت خارجه ایران فراخوانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید