روحانی: وزارت صمت آرامش را به بازار خودرو بازگرداند

به گزارش یزد بلاگ، رئیس جمهور گفت: دولت الکترونیکی امکان دسترسی بموقع و یکسان همه شهروندان به اطلاعات مورد احتیاج را فراهم می نماید.

روحانی: وزارت صمت آرامش را به بازار خودرو بازگرداند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت: دولت الکترونیک به عنوان یک اصل دقیق در حکمرانی خوب و شفاف با ویژگی سرعت و عدالت در دسترسی عموم به قوانین، برنامه ها و سیاست های اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام اقتصادیاتی با استفاده از سازوکار های دولت الکترونیکی، اضافه نمود: با ایجاد سامانه های موثر و پایانه های دقیق نظام اقتصادیاتی باید سطوح بالاتری از عدالت اقتصادیاتی تحقق پیدا کند.

روحانی اضافه نمود: به همین دلیل کوشش بر این است که در هنگام انجام تراکنش های مبادله کالا و خدمات بستر لازم برای فرآیند های اقتصادیاتی هم فراهم گردد که این امر نیازمند هماهنگی بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی است.

رئیس جمهور اعلام نمود: سازوکار های دولت الکترونیک در نظام پرداخت اقتصادیات باید به نحوی باشد که همه ذینفعان از یک سو بتوانند با استفاده از دقت و شفافی سیستم، از اطلاعات مربوط به خود آگاه شده و در زمینه اقتصادیات سالانه خود از آن بهره گیرند و از سوی دیگر نیز اطلاعات مصرف کالا و خدمات کشور همراه با میزان جریان اقتصادی یا اعتبارات و اقتصادیات برای تحقق عدالت اقتصادی فراهم گردد.

روحانی توضیح داد: در این راستا باید نظام اقتصادیاتی به طور شفاف، دقیق و بهنگام در محیط دولت الکترونیکی برای تمام اقتصادیات دهندگان و سازمان دریافت کننده اقتصادیات به صورت دقیق مدون باشد.

در این جلسه همچنین گزارشی از شرایط بازار خودرو و نوسانات قیمت در روز های اخیر ارائه شد که رئیس جمهور در این زمینه با بیان اینکه کوشش دولت همیشه این بوده که با مدیریت و نظارت بر قیمت کالا ها و خدمات، نوسانات بازار تحت تاثیر عوامل برونزا، زندگی مردم را تحت تاثیر قرار ندهد، تاکید نمود: وزارت صمت موظف است با اعمال نظارت دقیق و سریع، آرامش را به بازار خودرو بازگردانده و مانع از آشفته کردن بازار توسط دلالان و سودجویان گردد.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: فرارو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 2196

به "روحانی: وزارت صمت آرامش را به بازار خودرو بازگرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: وزارت صمت آرامش را به بازار خودرو بازگرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید