درخواست مقام سازمان ملل برای کاهش تحریم های ایران

به گزارش یزد بلاگ، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حق غذا ضمن درخواست برای کاهش تحریم ها علیه کشورهای مختلف از جمله ایران، آن را مانع دسترسی بخش آسیب پذیر جامعه به مواد غذایی مناسب دانست.

درخواست مقام سازمان ملل برای کاهش تحریم های ایران

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل یزد بلاگ، در ادامه درخواست های بین المللی برای برطرف تحریم های ایران به دلیل شیوع ویروس کووید19، یک مقام ارشد سازمان ملل نیز خواهان لغو تحریم های بین المللی بر تمام کشورها از ایران و سوریه گرفته تا ونزوئلا و کره شاقتصادی شد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، خانم هلال اِلوِر گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حق غذا، شامگاه سه شنبه در بیانیه ای گفت: تداوم اعمال تحریم های اقتصادی فلج کننده بر سوریه، ونزوئلا، ایران، کوبا و تا حد کمتری زیمبابوه... حق بنیادین شهروندان عادی برای دسترسی به غذای کافی و مناسب را شدیداً تضعیف نموده است.

الور تاکید نمود که برطرف فوری تحریم های یکجانبه اقتصادی بر کشورهای مذکور، یک ضرورت انسانی و عملی است.

پیش از این نیز 32 عضو کنگره آمریکا با ارسال نامه ای به وزرای خارجه و خزانه داری این کشور، خواهان تعلیق تحریم ها علیه ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا شده بودند. (جزئیات بیشتر)

آمریکا در حالی مدعی است تحریم های ایران، مواد دارویی و انسانی را شامل نمی گردد که که پزشکان و مسئولان جمهوری اسلامی بارها تأکید نموده اند که تحریم های آمریکا مانع از رسیدن دارو و تجهیزات پزشکی به ایران می گردد.

روزنامه واشنگتن پست نیز چندی پیش در این باره نوشته بود: با اینکه دولت ترامپ می گوید که به مردم ایران پیشنهاد یاری داده و می خواهد ارسال دارو به ایران را تسهیل کند اما این پیشنهاد شرایط بسیار زیادی دارد و واردکنندگان می گویند که برای پیدا کردن بانک هایی که راضی به حرکت در فرایند پیچیده تامین اقتصادی آنها باشند، مشکل بزرگی است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 876

به "درخواست مقام سازمان ملل برای کاهش تحریم های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مقام سازمان ملل برای کاهش تحریم های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید