خبرنگاران رانندگان کمباین با ارائه برگه سلامت اجازه برداشت محصول دارند

به گزارش یزد بلاگ، ایلام - خبرنگاران - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: کمباین داران در صورت اخذ برگه تایید سلامت از مراکز بهداشت، اجازه برداشت محصولات کشاورزی را در این استان دارند.

خبرنگاران رانندگان کمباین با ارائه برگه سلامت اجازه برداشت محصول دارند

سیدمحمدتراب میری روز چهارشنبه در کارگروه مجازی اطلاع رسانی و تبلیغات کرونای استان ایلام گفت: باتوجه به اینکه در این استان عملیات برداشت محصولات کشاورزی چون گندم، کلزا و جو در حال انجام است و کمباین داران عمدتا از استان های همجوار برای برداشت محصول راهی استان ایلام می شوند قبل از شروع فعالیت مورد تست تب سنجی و سلامت کرونا قرار می گیرند و در صورت منفی بودن تست برای دریافت سوخت به مراکز عرضه سوخت معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه هنوز موردی از ابتلای کمباین داران گزارش نشده است، اضافه کرد: آموزش های لازم در خصوص پیشگیری کشاورزان و کمباین داران از ابتلا به ویروس کرونا به آنها داده شده است و کارشناسان و مروجان جهاد کشاورزی در این زمینه ارتباط نزدیکی با کشاورزان و کمباین داران دارند و آموخته های خود را رو در رو به کشاورزان انتقال می دهند.

میری یادآور شد: تمام اراضی کشاورزی استان به 510 پهنه کشاورزی همراه با مروجان و کارشناسان تقسیم بندی شده اند و هر پهنه در نقاط مختلف استان دارای یک مروج و کارشناس است و این مروجان و کارشناسان مسائل مختلف جوزه کشاورزی وسلامت آنها را رصد و پایش می کنند.

وی در خصوص خسارت های وارده به زیربخش های کشاورزی هم اضافه کرد: کرونا 92 میلیارد تومان به زیربخش های کشاورزی خسارت وارد کرد که میزان خسارت ها به وزراتخانه اعلام شده ولی هنوز در خصوص تخصیص اعتبار برای پرداخت خسارت ها تصمیم گیری نشده است.

وی در خصوص برخی دیگر اقدامات سازمان جهادکشاورزی استان ایلام هم توضیح داد: با توجه گستره کاری و تنوع وظایف، سازمان جهادکشاورزی با هیچ دستگاهی قابل مقایسه نیست و با وجود تنگناهای زیاد اما سرشار از چالش و ریسک بالا است که این مسائل ریشه در تحریم ها دارد.

میری اضافه کرد: با وجود چالش ها و مسائل و رشد منفی سایر بخش ها، رشد مثبت بخش کشاورزی در کلان کشور و استان حاکی از جهت گیری صحیح و ثمر بخش بودن تلاش های اجرا شده در حوزه زیربخش های کشاورزی است.

وی در خصوص تکمیل سد ورگر هم توضیح داد: تامین و انتقال آب از وظایف وزارت نیرو است اما گاهی به علت ضرورت هایی چون محرمیت زدایی برخی طرح ها از جمله احداث و تکمیل سد ورگر در دست اقدام جهاد کشاورزی است و فرایند تکمیل این پروژه بعد از 2 سال تاخیر به علت مسائل شروع شده است.

میری تاکید کرد: مشکل تملک زمین های حاشیه سد و نیز مواردی چون احداث جاده دسترسی، ساختمان سد و برخی مسائل حل شده است و در صورت تامین اعتبار این طرح 2 ساله انجام می شود.

وی تزریق بیش از سه هزار میلیارد سرمایه گذاری در حوزه های زیربنایی کشاورزی استان، ایجاد پروژه های مهمی مانند طرح احیای بیش از 50 هزار از اراضی شهرستان دهلران، سامانه گرمسیری و آب های مرزی بیش از 30 هزار هکتار، افزایش تولیدات بخش کشاورزی به یک میلیون تن با ارزش اقتصادی بیش از پنج هزار میلیارد تومان و افزایش تولید محصولات استراتژیک مانند کلزا، ذرت، گندم، حبوبات از دیگر موفقیت های استان ایلام در سال های اخیر بوده است.

پرشین بلاگ: پرشین بلاگ | سیستم وبلاگ های پرشین

دور زمین: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1306

به "خبرنگاران رانندگان کمباین با ارائه برگه سلامت اجازه برداشت محصول دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رانندگان کمباین با ارائه برگه سلامت اجازه برداشت محصول دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید