جزییات اعزام زائر به سوریه ، تکلیف اعزام قبل از اربعین معین می گردد

به گزارش یزد بلاگ، رئیس سازمان حج و زیارت، شرط اعزام به سوریه را امضای تفاهم نامه میان وزارت بهداشت ایران و سوریه دانست و گفت: اعزامها از استانهای دارای شرایط سفید و با کارت سلامت انجام می گردد.

جزییات اعزام زائر به سوریه ، تکلیف اعزام قبل از اربعین معین می گردد

به گزارش یزد بلاگ، علیرضا رشیدیان در مصاحبه با مهر در مورد معین پروتکل های بهداشتی برای اعزام زائران به سوریه گفت: قرار است میان وزارتخانه های بهداشت سوریه و ایران تفاهم نامه ای منعقد گردد و بر اساس آن دو کشور ملزم می شوند تا زائران بر اساس شاخص های سازمان بهداشت جهانی آزمایشات لازم را برای کرونا انجام بدهند و گواهینامه سلامت خود را 48 ساعت قبل از سفر داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین این مسئله برای زائران سوری که قصد ورود به کشور ما را دارند نیز صدق می نماید و غیر از این چارچوب کلی که وزارت بهداشت و درمان دو کشور معین می نمایند، پروتکلی داریم که الحاقیه قراردادی است که با وزارت گردشگری سوریه شخصاً امضا نموده ام. در آن الحاقیه که برای شرایط بیماری های واگیردار است شرایطی معین شده و بر اساس آن برای بحث های ورود زائر، حمل و نقل و اقامت آنها و حضور در زیارتگاه ها دستورالعملی تدوین شده که بعد از انعقاد تفاهم نامه پروتکل بهداشتی وزارت خانه های بهداشت دو کشور، الحاقیه اجرایی می گردد.

رئیس سازمان حج و زیارت اضافه نمود: در حال حاضر در بعضی از استان های کشور ما شیوع کرونا نداریم و در شرایط سفید هستیم و همچنین کشور سوریه نیز در مقایسه با کشورهای همسایه و اطراف از لحاظ کرونا شرایط خوبی دارد و با اوج بیماری کرونا در سوریه روبرو نیستیم.

به گفته وی، در ایران نیز می توانیم از استان های سفید خود اعزام زائر را داشته باشیم به شرط آنکه توافقات لازم بین ایران و سوریه انجام گردد و متقاضیان کارت سلامت را داشته باشند.

رشیدیان گفت: دو هفته قبل سفیر ما در سوریه، در ایران حضور داشت و پروتکل هایی که ما تهیه نموده بودیم به وسیله وزارت خارجه، ترجمه و اقدامات لازم انجام و به وی تحویل داده شد تا در سفر به سوریه با طرف سوری این موضوع را در میان بگذارند؛ همانطور که مذاکرات ما با طرف عراقی به وسیله مجازی انجام می گردد، این مذاکرات را با طرف سوری نیز جلو می بریم و پس از توافقات اولیه و جمع بندی لازم، به مراحل اجرایی نزدیک می شویم.

وی در مورد اینکه آیا می گردد زمانی برای شروع اعزام ها در نظر گرفت یا خیر؟ گفت: زمان دقیق اعزام ها معین نیست اما امیدواریم قبل از اربعین تکلیف اعزام به سوریه معین گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 14 شهریور 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 1656

به "جزییات اعزام زائر به سوریه ، تکلیف اعزام قبل از اربعین معین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات اعزام زائر به سوریه ، تکلیف اعزام قبل از اربعین معین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید