جدال بر سر بذرپاش؛ پژمانفر ادعای نادران را تکذیب کرد

به گزارش یزد بلاگ، رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به اظهارات الیاس نادران در مورد مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات کشور واکنش نشان داد. نصرالله پژمانفر بخشی از ادعاهای نادران را تکذیب کرد.

جدال بر سر بذرپاش؛ پژمانفر ادعای نادران را تکذیب کرد

نصرالله پژمانفر در نامه ای ضمن آنکه سخنان نادران را خلاف واقع خواند نوشت: در مورد آنالیز شکایات وارده پیرامون انتخاب آقای مهرداد بذرپاش به عنوان رییس کل دیوان محاسبات کشور در کمیسیون اصل 90، به اطلاع می رساند کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی پیرو شکایت مطرح شده به فرایند انتخاب رییس کل دیوان محاسبات کشور، موضوع را در دستور کار قرار داد و جناب آقای مهندس آقامیرسلیم به عنوان مسئول کمیته مجلس کمیسیون اصل 90 آن را پیگیری نمودند.

او اضافه کرد: پس از تحقیقات، گزارش کمیته در جلسه کمیسیون ارائه شد و کمیسیون ضمن دعوت از روسای فعلی و سابق پژوهشکده سامانه های هوشمند شهید رضایی و روسای فعلی و اسبق دانشگاه صنعتی شریف، موضوع را مورد آنالیز قرار داد که اکثریت قاطع اعضای محترم کمیسیون به صحت فرآیند قانونی انتخاب رییس کل دیوان محاسبات کشور رای دادند.

پژمانفر تاکید نمود که ادعاهای نادران مبنی بر اعتراف به جعلی بودن گواهی صادرنماینده، از اساس تکذیب می گردد.

امروز الیاس نادران که یکی از مخالفان اصلی ریاست مهرداد بذپاش بر دیوان محاسبات بود امروز در گفت و گویی با خبرگزاری ایسنا جزییات بیشتر در این باره ارائه کرد. او گفت که کمیسیون اصل نود به شکایت نمایندگان درباره این انتصاب رسیدگی ننموده است.

رییس کمیسیون تلفیق مجلس در این باره گفت: انتخاب رئیس دیوان محاسبات یک آیین نامه اجرایی دارد که کمیسیون بودجه پیشنهاد می دهد و کمیسیون آیین نامه آن را مصوب می نماید. آقای بحرینی در کمیسیون تدوین آیین نامه این را تغییر دادند به اینکه باید 20 سال سابقه مدیریتی داشته باشد نه فقط سابقه کار.

نادران با اشاره به سندی که بذپاش به عنوان بیست سال سابقه کار ارائه نموده اضافه کرد: ایشان با توجه به سن و سال و دوره هایی که مدعی بود کار نموده، نتوانست 20 سال سابقه کار را به مجلس ارائه کند؛ لذا سند گواهی کارش در آن موسسه پژوهشی را آورد که به نظرم پذیرفتنی نبود. بعدا کسی که نامه را امضا نموده بود در کمیسیون اصل 90 اقرار کرد که برگه جعلی است و البته گفت با حسن نیت این کار را کردیم. اما من خیلی این جور حسن نیت ها را نمی فهمم! جور کردن سابقه کار با سند جعلی حداقل برای من پذیرفتنی نیست.

نماینده مردم تهران در ادامه با بیان اینکه جمعی از افراد به کمیسیون اصل 90 شکایت کردند ادامه داد: آقای پژمان فر یک بار من را صدا کرد چون می دانست من پیگیرم و می خواست برایم شرح دهد که چه اتفاقاتی افتاده است. کمیسیون اصل 90 گفت ما تصمیم گرفته ایم جواب کتبی بدهیم، ما گفتیم جواب کتبی بدهید ما هم تکلیف خودمان را می فهمیم. یک ماه و نیم گذشت و گفتند جواب را شفاهی می دهیم اما شفاهی هم جواب ندادند تا امروز

او اضافه کرد: من دلایل کمیسیون را برای پذیرش سه سال و نیم اول کار آقای بذرپاش که آن 20 سال را تکمیل می نماید، نمی دانم، چون آن موسسه که مدعی هستند، فارغ از جعلی بودن سند، در آن زمان وجود نداشته و بعدا از شورای گسترش وزارت علوم مجوز گرفته است. تا آن زمان اصلا همچین موسسه ای نبوده که او در آن مسئولیتی داشته باشد. ممکن است ما در یک محیط دانشگاهی تابلو بزنیم ولی تابلو وجاهت قانونی برای کسی نمی آورد و باید مراجع ذی صلاح آن را تأیید نمایند که نکردند.

نماینده تهران گفت که پس از ناامیدی اش از کمیسیون اصل نود از قوه قضاییه پیگیر شده و مدارک را برای آن ها هم فرستاده است.

نادران تاکید نمود: نظام باید تکلیفش را معین کند و مجلس و قوه قضاییه هم باید تکلیفشان را روشن نمایند. من حتی اگر از قوه قضاییه اقدام موثری نبینم، مدارک و مستندات را برای رهبری می فرستم که مشخص تکلیف نمایند. این امر با حیثیت نظام مرتبط است.

این نماینده همچنین از موضع رییس مجلس در این باره انتقاد کرد و گفت: آقای قالیباف در جلسه معارفه گفت گذشته ها گذشته، بیاییم کار کنیم. من به عنوان کسی که قانون گذاری می نماید و قانون ملاک رفتارش است این استدلال را نمی پذیرم.

مهرداد بذرپاش اول مرداد 1399 توسط مجلس یازدهم به عنوان رئیس دیوان محاسبات با 158 رأی نمایندگان انتخاب شد.

این انتصاب مخالفان زیادی داشت از جمله احمد توکلی نامه ای به قالیباف نوشت و خواهان تجدیدنظر در معرفی او برای این پست شده بود. اما مجلس بر نظر خود اصرار داشت و ششم مرداد ماه مراسم معارفه بذرپاش برگزار گردید.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: yazdblog.ir شناسه مطلب: 3431

به "جدال بر سر بذرپاش؛ پژمانفر ادعای نادران را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال بر سر بذرپاش؛ پژمانفر ادعای نادران را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید